İzmir’in En Eğlenceli Gitar Kursu

gitar2006yazGitar

İzmir’de Gitar Kursu Almanın En Eğlenceli Yolu!

Gitar Kursu İzmir – İzmir’in en eğlenceli, kaliteli eğitim veren, her bütçeye uygun müzik ve resim kursları.. Üstelik ücretsiz tanıtım ve solfej dersleri tüm kursiyerlere hediye!  Canınızı sıkan, sıradan, rutin bir günü, Perla Sanat’ın birbirinden eğlenceli klasik gitar, akustik gitar, bas gitar ve elektro gitar kursları  ve daha bir çok enstrüman eğitimleri ile harika bir atmosfer eşliğinde pozitif tamamlayın..

Şimdi İzmir’de gitar kursu almak isteyenlere yönelik yanıtlanması gereken tüm sorulara basit, anlaşılır ve kafa yormayan yanıtlar vermek üzere, birlikte eğlenceli bir yolculuğa çıkalım!

İzmir’ in Lider Birebir Özel Gitar Dersleri!

–  Gitar çalmanın dayanılmaz çekiciliğinden yararlanmak istiyorum :)

–  Daha önce hiç gitar kursu almadım, sıfırdan başlayıp düzenli olarak ilerlemek ve gitar çalmayı doğru bir şekilde öğrenmek istiyorum.

–  Yalnız müzik yapmaktan sıkıldım. Bir arkadaş çevresi edinip, birlikte müzik yapmak istiyorum.

–  Sevdiğim favori grupların şarkılarını artık ben de gitarımla çalabilmek istiyorum!

–  Şuan gitar çalabiliyorum. Ancak seviyem yeterli değil, ilerletmek istiyorum..

–  Günlük hayatın sıkıcılığından, monotonluğundan, rutin iş yaşantısından ve hep aynı derslerden – okul hayatından sıkıldım, hayatıma yeni bir renk girsin istiyorum!

–  Şuan gitar tablarını rahatlıkla çalabiliyorum. Ama daha da ilerleyip  nota eğitimi almak, gitar armonisini öğrenmek, hatta gitarda solo da atabilmek istiyorum.

–  Arkadaş grubum var, birebir ders yerine grup olarak gitar kursu almak istiyorum,

Diyorsanız, şuanda doğru yerdesiniz!

Perla Sanat Merkezi size:

– Klasik Gitar
– Akustik Gitar 
– Elektro Gitar 
– Bas Gitar 

Çalmayı en iyi şekilde öğretmeyi garanti etmektedir.

Perla Sanat Kursları 

– Tüm eğitim uygulamaları bilgisayar yazılımı desteklidir.

– Alanında uzman çocuk eğitimcilerinin hazırladığı çocuklara yönelik sanat eğitimi programları

– Tüm Eğitim paketlerinde kişinin bilgi düzeyine ve ilgisine göre özel düzenlemeler

-Ücretsiz enstrüman seçimi danışmanlığı

–  Tüm kursiyerlere sosyal ortam ve yaşam kalitesinde artış garantisi

– Kursiyer ve öğretmenin ortak saatlerine göre ayarlanan esnek eğitim saatleri

– Günün tüm sıkıntı ve yorgunluğunu azaltıcı, bunalımını giderici eğitim seansları

– Dönem içi geziler, konserler ve daha bir çok sosyal aktiviteler

Sıfırdan Gitar Eğitimi Almak İstiyorum, Kaç Yaşında Olmam Gerekir? Yaşım Çok Geç Mi?

Perla Sanat sadece gitarda değil, tüm enstrüman çeşitlerinde öğrenmenin yaş sınırlamasının olmadığına inanmaktadır. Hangi yaşta olursanız olun, bireyin göstereceği başarı, derse olan ilgisi ve azmi ile doğru orantılı olarak artacaktır.

Enstrüman Öğrenmek Zor Mudur? Yapabilir Miyim?

Herkesin kişisel algılama ve öğrenme yeteneği farklı olmakla birlikte, yapılan çalışmalar göstermektedir ki, gösterilen çaba, ilgi ve öğrenme isteği, enstrüman öğrenmede bireysel yetenekten çok daha fazla pozitif katkı göstermektedir. Perla Sanat ekibi, tüm programlarını bu gerçeğin farkındalığı ile hazırlar ve tüm eğitim boyunca kursiyerin derse olan ilgisini maksimum seviyede tutar.

Çocuklara Yönelik Eğitimlerin Ne Farkı Var?

Çocuk psikolojisi ve algı düzeyi bir yetişkin ile asla aynı olamaz. Perla Sanat’ta, çocuklara yönelik müzik ya da resim eğitimlerine sadece alanında uzman çocuk eğitimcileri girmektedir. Aynı zamanda eğitim programı da bir çocuğun ilgisini ve isteğini arttıracak şekilde, çocuğun kolay anlayacağı şekilde titizlikle tasarlanmaktadır.

Eğitime Başladıktan Sonra Hevesim Kaçıp Canım Sıkılır Mı?

Perla Sanat katılımcılara sadece sanat eğitimi ya da kurs verme değil, sosyal ortam, kendini ifade edebilme yeteneğinde artış, özgüven artışı da aşılamayı amaçlamaktadır. Katılımcılarını bir aile bireyi olarak görür ve heveslerinin kaçmayacağı eğlenceli, pozitif bir ortam yaratır!

Kursa Gelirken Yanımda Gitar Getirmem Şart Mı?

Tüm kursiyer çalmak istediği gitarı Perla Sanat Merkezi’nde hazır bulabilir, ücretsiz kullanabilir ya da satın alabilirler. Perla Sanat tüm kursiyerlere kurs esnasında ücretsiz enstrüman sağlamaktan memnuniyet duyar. Ancak gelişimin sağlıklı olması açısından, gitar öğrenmek isteyen herkese kişisel birer gitar edinmelerini tavsiye etmektedir.

Gitar Dersleri Ne Kadar Sıklıkta ve Ne Sürede Oluyor? 

Gitar dersleri birebir olarak haftada 1 saat – ayda toplam 4 saat olarak işlenir. İstenirse ekstra etüd ve ders alma imkanı tanınmaktadır. Kişinin öğreniminin verimli olması ve parasının boşa gitmemesi için toplu ders formatı uygulanmaz!

gitarda-sıkça-sorulan-sorular
 

Gitar Öğrenirken Sıkça Sorduklarımız!!

Ne Kadar Zamanda Gitar Çalmaya Başlayabilirim?

Gitara başlayacak olan öğrenci ilk öncelikle belli bir yeterliliğe sahip olması gerekir bunlar; müzik kulağı ve parmak psikomotor kaslarını kullanabilmesidir. Bu yeterliliğe sahip olan öğrenci, öğretmenin verdiği etüt ve egzersizleri haftalık olarak tamamlarsa istediği popüler parçaları üç ay gibi bir sürede çalmaya başlayacaktır.

Gitar Kursuna İlk Başladığımda Alacağım Gitarın Kalitesi Nasıl Olmalı?

Gitar çalmayı gerçekten istiyorsanız ve bunun için çalışacaksanız bütçe olarak biraz daha kendinizi zorlamanız uygun olacaktır. Nedeni ise, kaliteli gitar daima hem ses olarak hemde tuşedeki parmak hareketleriniz açısından daha verimli bir öğrenmeye yol açacaktır.

Peki Klasik Gitar Fiyatları İzmir’de Ne Kadar?

İzmir’de başlangıç bir gitar fiyatı 2021- 2022 seozunu için, 600-750 TL şeklindedir. Bu soruyla ilgili tam net cevap verilmemesinin nedeni ise birçok farklı markanın olması ve gitar satışlarının dolar üzerinden TL’ye çevrilerek yapılmasındandır. Bizim size önerimiz hiç kimseyi tanımıyorsanız, müzik marketlere gidip oradaki profesyonel kişilerden bütçenizi belirterek size en uygun gitarı satın almak olacaktır.

Gitarı satın almadan önce doğru boyda gitar seçimi yapmak için şu yazımızı okuyun:

Gitar Boyutları/ Ölçekleri Ne Demek?

Klasik Gitarda Klasik Parçalar Çalmak Zorunda Mıyım?

Bizim önerimiz ilk etapta klasik etütlerle tuşeyi ve notaları tanımanız ve 2 aylık bir klasik etüt sürecinin sonunda popüler parçalara geçmeniz olacaktır. Bu önerimizin nedeni doğru teknik öğrenmeniz içindir. Aksi takdirde tutuş ve akor okuyuşlarınız yanlış olabilir.

Gitar Öğrenirken Nota Öğrenmek Zorunda Mıyım?

Nota öğrenimi daima çalgınızı geliştirir. Bunun haricinde, tab yöntemini de kullanabilirsiniz. Fakat nota kadar etkili bir öğrenim olmayacaktır. Kişisel gelişiminiz için nota öğrenmeniz gerekir aksi takdirde tüm teknikler gelip geçici olacaktır.

Klasik Gitar Çaldıktan Sonra Elektro Gitara Geçiş Yapabilir Miyim?

Klasik gitar elektro gitar için bir altyapı oluşturacaktır. Fakat elektro gitara direk elektro gitarla başlamanız tercih edilir. Çünkü onun teknik çalışmaları klasik gitara göre farklıdır. Elektro gitarla başlayan bir kursiyer de klasik gitar çalabilir hem de kendi çabasıyla.

Perla Sanat’a Ulaşım Nasıl Sağlarım?

Perla Sanat İzmir’in en merkezi bölgelerinden biri olan Hatay – Güzelyalı – Göztepe bölgesinde olup, yeri yeni açılan  Hatay metro istasyonununa sadece 250 adım ötede yer almaktadır. Bu yüzden  gitar kursu İzmir Aliağa, Balçova, Bornova, Bostanlı, Buca,Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka, Konak, Menderes, Urla bölgelerinde  isteyen herkes için kolay ulaşılabilir bir noktada bulunmaktadır.

Perla Sanat Kroki
Perla Sanat Kroki

Sayfa Anahtarlar Kelimeleri:

Gitar Kursu İzmir Hatay
Gitar Kursu İzmir Karşıyaka
Gitar Kursu İzmir Narlıdere
Gitar Kursu İzmir Karabağlar

Yorum yapın